Leczenie Bruksizmu w Vita-Dent

leczenie Burksizmu

Leczenie Bruksizmu

Buksizm to nawykowe, nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami. Najczęściej pojawia się w nocy przybierając postać napadowego bardzo nasilonego zgrzytania zębami. Może on prowadzić do zmian w stawach skroniowo-żuchwowych, a nawet bólu głowy czy szumu w uszach. Objawów bruksizmu jest znacznie więcej należą do nich:

  • ścieranie i pękanie zębów lub szkliwa,
  • rozchwianie zębów,
  • przygryzanie dziąseł,
  • zaniki przyzębia,
  • trzaski i przeskakiwanie żuchwy,
  • ograniczona ruchomość żuchwy,
  • nadwrażliwość zębów.

Bruksizm dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Nieleczony bruksizm skutkuje wyżej wymienionymi dolegliwościami.

Zatem jak leczyć bruksizm?

Stomatolog może zlecić wykonanie specjalistycznej szyny tzw. relaksacyjnej, którą zakłada się na czas snu lub w sytuacjach powodujących stres. Zapobiega ona zgrzytaniu zębami, tarciu górnymi o dolne, a także konsekwencjom nieświadomych ruchów nocnych. Szyna musi bardzo dokładnie przylegać do zębów dlatego wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Drugą bardzo popularną i wykonywaną również w naszym gabinecie metodą leczenia jest podawanie botoksu. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w mięsień żwacz w celu jego osłabienia. Zabieg ten można powtarzać co pół roku, natomiast jest to sprawa indywidualna. U niektórych pacjentów wystarczą 2 lub 3 zabiegi. 

Kolejną skuteczną metodą leczenia jaką stosujemy w naszym gabinecie jest iniekcja kolagenowa. Kolagen jest wstrzykiwany w mięśnie twarzy. Kolagen w medycynie stosowany jest od lat, jest on bezpieczny dla pacjenta gdyż występuje naturalne w organizmie. Przynosi on w dolegliwościach i działa regeneracyjnie. Wpływa to na zmniejszenie napięcia mięśni twarzy, żwaczy a także poprawia funkcjonowanie stawów skroniowo żuchwowych.

Drogi pacjencie jeśli zauważyłeś u siebie, któryś z powyższych objawów zapraszamy na konsultację. Razem dobierzemy dogodny sposób leczenia i poprawimy jakość snu oraz życia.

Kontakt

NZOZ VitaDent Innocenta Męcik-Ziętek
Adres: ul. Hallera 76,
41-200 Sosnowiec, śląskie
Telefon: 32 291-99-00, 731-318-288
Fax: 32 291-99-00
Email: kontakt@vitadent.sosnowiec.pl


Galeria

gabinet

Mapa Dojazdu

Copyright © 2024, NZOZ VitaDent