Strach przed wizytą u stomatologa pojawia się bardzo często. Szczególnie dotyka on osób, które posiadają niemały bagaż przykrych doświadczeń z wizyt stomatologicznych. Odczuwają niepokój, nieufność i dystans. Do tej grupy należą też mali pacjenci, którzy przyprowadzeni przez rodzica nie wiedzą co czeka ich za drzwiami gabinetu. To właśnie Ci pacjenci sprawiają że każda wizyta jest dla nas misją. Jako zespół staramy się stworzyć miłą i przyjazną atmosferę. Przekonać, że współczesna wizyta stomatologiczna może być ciekawa, pełna dobrego humoru i bezbolesna.

Mamy wieloletnie doświadczenie i olbrzymią wiedzę a wszystko co robimy, robimy na 100%

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem takim jak:

  • Aparat cyfrowy RTG z radiowizjografią
  • Endometr i mikrosilnik do nowoczesnej endodoncji
  • Innowacyjny system do wypełniania kanałów metodą termoplastycznej gutaperki Bee Fill
  • Kamery wewnątrzustne
  • Nowatorski sprzęt implantologiczny
  • Lampa do wybielania ZOOM
  • Nowoczesne unity stomatologiczne
  • Mikroskop stomatologiczny
  • Wysokiej klasy autoklaw służący do sterylizacji narzędzi
  •  Nowoczesne narzędzia i instrumenty stomatologiczne

Stomatologia estetyczna

Estetyka i piękno to wartości które w dzisiejszym świecie u klasyfikowały się bardzo wysoko.
Biały i piękny uśmiech oczekiwany jest przez każdego pacjenta odwiedzającego nasz gabinet. Podnosi poziom samooceny i niejednokrotnie poziom pewności siebie w kontaktach interpersonalnych.

Oczekiwania pacjenta są naszym priorytetem. Zapraszamy Cię na wizytę na której wspólnie omówimy etapy naszej pracy zwieńczonej pięknym białym uśmiechem.

Świadczymy usługi w zakresie stomatologii estetycznej na najwyższym poziomie:

- Wykonujemy zabiegi higienizacji polegające na usunięciu kamienia nazębnego.
Wykonujemy zabiegi piaskowania - piasek pod ciśnieniem usuwa osad, przywraca naturalną biel zębów.
- W naszym gabinecie wybielamy zęby metodą nakładkową lub za pomocą nowoczesnej lampy wybielającej ZOOM.
- Wybielamy zęby martwe, po leczeniu kanałowym.
- Wykonujemy licówki porcelanowe- bardzo cieniutkie estetyczne płatki porcelanowe, mocowane na powierzchniach wargowych zębów.
- Świadczymy usługi w zakresie biżuterii nazębnej, która przykuwa uwagę i w modny sposób podkreśla piękno uśmiechu pacjenta.

Leczenie zachowawcze oraz kanałowe

W dzisiejszych czasach próchnica stanowi bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. W Polsce z problemem próchnicy zmaga się 95% społeczeństwa. Niszcząc twarde tkanki zęba prowadzi do pojawienia się ubytku a następnie bólu zęba. Za rozwój próchnicy odpowiedzialne są głównie bakterie które namnażając się mogą prowadzić do wielu groźnych dla naszego zdrowia chorób.
Leczenie zachowawcze polega na usunięciu zajętych próchnicą tkanek zęba, odkażeniu i założeniu wypełnienia stałego w postaci kompozytu lub wypełniania inlay, onlay. Na koniec wypełnienie zostaje dokładnie dopasowane do zgryzu pacjenta, opracowane i wypolerowane tak aby kształtem i kolorem odwzorowało naturalny ząb.
Zaawansowana próchnica zazwyczaj kończy się leczeniem endodontycznym (kanałowym).
Drogi pacjencie pamiętaj:
- Wizyty kontrolne u stomatologa powinny odbywać się co 6 miesięcy.
- Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa (czyszczenie zębów 2-3 razy dziennie, używanie nitek dentystycznych i płynów do płukania jamy ustnej, kóre mają działanie przeciwbakteryjne). Warto pamiętać o codziennym czyszczeniu języka gdyż to własnie na nim znajduje się najwięcej bakterii.
- Warto korzystać z zabiegów higienizacji świadczonych w gabinecie stomatologicznym (scaling, piaskowanie i fluoryzacja)
- Ograniczenie ilości cukrów w naszej diecie to ważny element profilaktyki próchnicy. Unikanie produktów i napojów zawierających duże ilości węglowodanów przed snem, odpowiednia konsystencja pokarmów oraz zwrócenie uwagi na produkty zawierające dużo białka.

Kiedy próchnica jest bardzo głęboka, prowadzi do stanu zapalnego miazgi lub obumarcia zęba powodując stan zapalny w tkankach okołowierzchołkowych. Jedynym ratunkiem dla zęba staje się wtedy leczenie endodontyczne (kanałowe).
Pomimo skomplikowanej nazwy zabieg obecnie jest bezbolesny i dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w naszym gabinecie bardzo komfortowy dla pacjenta.
W znieczuleniu miejscowym następuje usunięcie martwej lub zmienionej zapalnie miazgi z kanałów korzeniowych zęba, która powodowała powstanie bólu u pacjenta.
Następnie kanały są opracowywane chemicznie i mechanicznie za pomocą nowoczesnego mikro motoru endodontycznego co bardzo skraca czas trwania leczenia.
Wypełnienie kanałów finiszuje leczenie a za sprawą termoplastycznej gutaperki możemy być pewni że kanały są wypełnione szczelnie i nie dojdzie do ponownego zainfekowania tkanek okołowierzchołkowych.
Przy leczeniu kanałowym wykorzystujemy mikroskop, który pomaga w precyzyjnym przeleczeniu zębów mających skomplikowany układ kanałów korzeniowych.
Leczenie endodontyczne zęba w naszym gabinecie zazwyczaj przeprowadzamy na dwóch wizytach. Zarówno w trakcie jak i po zakończeniu zabiegu wykonywane są zdjęcia RTG na których można zobaczyć efekty pracy lekarza.
Trzecia wizyta poświęcona jest odbudowie korony zęba i podjęciu decyzji wspólnie z lekarzem o jej rodzaju. Po leczeniu kanałowym odbudowujemy zęby kompozytem a w przypadku dużego zniszczenia zęba wykonujemy odbudowy protetyczne.

Chirurgia stomatologiczna

Oferujemy państwu pełny zakres usług chirurgii stomatologicznej.
Zabiegi wykonywane są bezboleśnie dzięki nowoczesnym znieczuleniom miejscowym i wysokim poziomie umiejętności naszego lekarza stale doskonalonych na kursach z zakresu implantologii i chirurgii szczękowo-twarzowej.
W zakres naszych usług wchodzą:
- Bezbolesne usuwanie zębów
- Usuwanie zębów mądrości
- Usuwanie zębów zatrzymanych
- Nacinanie ropni
- Wykonanie implantów
- Wykonywanie mini-implantów

Uzupełniania protetyczne

Uzupełniania protetyczne zarówno stałe jak i ruchome pełnią bardzo ważną rolę w układzie żucia każdego człowieka. Zapobiegają rotacji sąsiednich zębów i nieprawidłowościom w stawach skroniowo-żuchwowych.

INLAY I ONLAY JAKO INNOWACYJNE I TRWAŁE WYPEŁNIENIA

Wypełnienia typu inlay i onlay stanowią obecnie nowoczesną alternatywę dla wypełnień kompozytowych wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Umożliwiają dokładne odwzorowanie kształtu anatomicznego zęba (guzków, bruzd i punktów stycznych między zębami).Wypełnienia te wykonywane są przez pracownię protetyczną na podstawie wycisku anatomicznego pobranego w gabinecie i wklejane do odpowiednio przygotowanego ubytku. Materiałem z którego wykonuje się obecnie tego typu wypełniania jest porcelana. To właśnie dzięki niej są to wypełniania niezwykle trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie.
Zalety Inlay Onlay:
- estetyczne
- dokładniej odbudowują kształt anatomiczny zęba w porównaniu z kompozytami.
- stanowią alternatywę dla wypełnienia tradycyjnego gdy jego wykonanie okazuje się niemożliwe
- nie przebarwiają się
- nie występuje nadwrażliwość

PROTEZY SZKIELETOWE

Są to protezy częściowe wykonane na bazie metalowego szkieletu. Zaletą protez szkieletowych jest idealne dopasowanie do warunków jamy ustnej a tym samym zapewnienie idealnego utrzymania. Dzięki zastosowaniu metalu protezy szkieletowe są niezwykle wytrzymałe, lekkie a zasięg protezy jest dużo mniejszy niż w zwykłych protezach akrylowych.
Zalety i wady :
- Nazywane są przyjaznymi dla przyzębia gdyż nie należą do uzupełnień osiadających.
- Protezy szkieletowe przenoszą ciężar żucia na własne zęby ( nie na dziąsła ) i zapobiegają rozchwianiu zębów podczas użytkowania.
- Można je stosować przy parodontozie - SZYNO-PROTEZY stabilizują zęby ruszające się
- Są trwalsze niż protezy akrylowe
- Nie wymagają szlifowania pozostałych zębów
- Mają mniejszy zasięg niż protezy akrylowe
Do wad protez szkieletowych możemy zaliczyć ich wysoką cenę oraz metalowe klamry które czasem są widoczne przy szerokim uśmiechu.

PROTEZY SZKIELETOWE ACETALOWE

Stanowią alternatywną wersję dla protez krórych konstrukcję stanowi metal. Wykonane są z acetalu -materiału niezwykle estetycznego( klamry w kolorach zęba) i wytrzymałego.
Proteza acetalowa podobnie jak klasyczna proteza szkieletowa posiada system klamer i nie osiada na dziąsłach.
- są cienkie, elastyczne i lekkie
- idealne utrzymanie dzięki systemowi dopasowanych klamer
- przyjazne dla przyzębia
- wysoka wytrzymałość
- płyta protezy wykonana w kolorze dziąseł a klamry w kolorze zębów pacjenta gwarantują najwyższą estetykę
Pamiętać należy że protezy szkieletowe wykonywane są tylko w przypadku częściowych braków zębowych po dokładnej ocenie warunków protetycznych przez lekarza stomatologa i protetyka.

PROTEZY ELASTYCZNE VERTEX

Jest to obecnie droższa i wygodniejsza alternatywa dla protez akrylowych. Wykonywane również w przypadku całkowitego bezzębia. Cechują się naturalnością i estetycznym wyglądem. Struktura ThermoSens umożliwia wykonanie cienkich płyt które są bardzo komfortowe i doskonale dopasowane.
- W porównaniu do protez akrylowych są odporne na uszkodzenia.
- Biokompatybilne - pacjent otrzymuje protezę neutralną pod względem alergicznym.
- Odporna na uszkodzenia i przebarwienia
- Nie posiada metalowych klamer, ma niewielką wagę
- Zapewnia doskonałe dopasowanie ze względu na znikomy skurcz, zmniejszają ryzyko zaniku kości.

PROTEZY AKRYLOWE

To rodzaj uzupełnienia, którego zarówno płyta jak i zęby wykonane są z akrylu.
Protezy akrylowe są wykonywane w przypadku kiedy u pacjenta nie ma warunków do wykonania innego rodzaju uzupełniania typu proteza szkieletowa lub kiedy pacjenta nie stac na wykonanie droższego wariantu protezy.
Protezy akrylowe są znacznie mniej korzystnym rozwiązaniem dla naszego przyzębia. W przeciwieństwie do protezy szkieletowej oddziałują na całą śluzówkę, którą obejmują co powoduje większe zaniki kostne.

KORONY I MOSTY PORCELANOWE

Są to trwałe uzupełnienia protetyczne osadzone za uprzednio oszlifowanych zębach zarówno żywych jak i martwych.
Decyzja o zastosowaniu takiego uzupełniania podejmowana jest w przypadku bardzo dużego zniszczenia zęba i braku możliwości odbudowy materiałem kompozytowym.
Korony i mosty porcelanowe umożliwiają poprawę warunków zgryzowych, wzmacniają zęby po leczeniu endodontycznym i poprawiają estetykę.
Są to uzupełnienia cementowane na stałe. Precyzja ich wykonania i dobór koloru sprawia że są idealnym odwzorowaniem naturalnych zębów.

Adres

NZOZ VITA-DENT
ul. Hallera 76
41-200 Sosnowiec
vitadent.sosnowiec.pl

Dane kontaktowe

E-mail
vitadent76@gmail.com 
Tel./Fax 32 291 99 00
Tel. kom. 731 318 288

Godziny przyjęć

Poniedziałek-Czwartek
 8.00 - 20.00
Piątek 
 8.00 - 16.00

This page was built with Mobirise themes