Aktualności

Znieczulenie w stomatologii

Dla wielu pacjentów wizyta w gabinecie stomatologicznym jest stresującym doświadczeniem dlatego znieczulenie stomatologicznie jest jednym z kluczowych elementów komfortowego a co za tym idzie skutecznego leczenia stomatologicznego. Głównym zadaniem znieczulenia jest złagodzenie stresu oraz zminimalizowanie ewentualnego bólu, który może pojawić się w trakcie zabiegu stomatologicznego.

Czytaj więcej »


Rola wędzidełek w jamie ustnej

Wędzidełko jest cienką strukturą w postaci fałdy zbudowanej z tkanki łącznej. Głównym zadaniem wędzidełka jest zapewnienie prawidłowej współpracy pomiędzy strukturami znajdującymi się w jamie ustnej. W jamie ustnej występuje wędzidełko wargi górnej i dolnej, a także wędzidełko języka.

Czytaj więcej »


Problem abrazji zębów

Abrazja jest procesem mechanicznego ścierania twardych tkanek zębowych, który prowadzi do utraty zarówno szkliwa jak i zębiny.

Czytaj więcej »


Czym jest Hiperdoncja?

Hiperdoncja jest schorzeniem polegającym na występowaniu nadmiarowej liczbie zębów, może dotyczyć zarówno zębów mlecznych jak i zębów stałych.

Czytaj więcej »


Życzenia Świąteczne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy cały zespół Vita Dent

Czytaj więcej »


Dentofobia jak rozpoznać i przeciwdziałać?

Dentofobia to paniczny strach odczuwany przez pacjenta zarówno przed jak i w trakcie wizyty w gabinecie stomatologicznym. Fobia ta występuje u pacjentów mimo rozwoju stomatologii w zakresie rodzajów znieczulania pacjentów podczas zabiegów dentystycznych.

Czytaj więcej »


Lakowanie i lakierowanie zębów

Lakowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu uszczelnienie bruzd i dołków w zębach przy użyciu płynnego materiału kompozytowego, który utwardza się pod wpływem lampy polimeryzacyjnej. Zęby poddane zabiegowi lakowania są znacznie skuteczniej chronione przed bakteriami, które są odpowiedzialne za rozwój próchnicy.

Czytaj więcej »


Piękny i zdrowy uśmiechem na Święta

Kochani to już ostatni dzwonek, żeby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem na Święta.

Czytaj więcej »


Sposoby na walkę z celulitem

Cellulit jest defektem estetycznym skóry wyglądem przypomina skórkę pomarańczy, który powstaje w wyniku niewłaściwej budowy tkanki podskórnej lub nagromadzenia się wody w organizmie.

Czytaj więcej »


Zabiegi Osoczem Bogatopłytkowym w Vita-Dent

Zabiegi Osoczem Bogatopłytkowym w Vita-Dent. Sprawdź zapytaj o szczególy!!!

Czytaj więcej »


Kontakt

NZOZ VitaDent Innocenta Męcik-Ziętek
Adres: ul. Hallera 76,
41-200 Sosnowiec, śląskie
Telefon: 32 291-99-00, 731-318-288
Fax: 32 291-99-00
Email: kontakt@vitadent.sosnowiec.pl


Galeria

gabinet

Mapa Dojazdu

Copyright © 2024, NZOZ VitaDent