Sposoby na walkę z celulitem

celulit

Czym jest cellulit

Cellulit jest defektem estetycznym skóry wyglądem przypomina skórkę pomarańczy, który powstaje w wyniku niewłaściwej budowy tkanki podskórnej lub nagromadzenia się wody w organizmie. Cellulit uwidacznia się na powierzchni skóry w formie nierówności na skórze, którym z czasem zaczynają towarzyszyć niewielkie grudki, w takiej postaci jest on łatwo  zauważalny na ciele.  Cellulit jest przypadłością, która najczęściej tworzy się w okolicy ud, bioder, pośladków, a także brzucha. Może on przyjmować różne stadia zaawansowania.

Rodzaje cellulitu

Cellulit to problem skóry natury estetycznej, nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia osoby u której ten problem występuje. Możemy wyróżnić dwa rodzaje cellulitu takie jak:

  • Cellulit tłuszczowy – to problem występujący zazwyczaj u osób, który aktywność fizyczna jest na niskim poziomie. Niewystarczająca aktywności fizyczna sprzyja  rozrostowy komórek tłuszczowych, które uciskają na naczynka a tym samym blokują sprawne usuwanie z organizmu toksyn oraz nagromadzonej wody co skutkuje powstaniu cellulitu. Cellulit tłuszczowy objawia się najczęściej nierównościami na skórze i uczuciem obrzmienia.
  • Cellulit wodny – to problem który może pojawić się u osób, które utrzymują stałą masę ciała, ale mają zaburzony proces  usuwania z ich ciała wody i toksyn. Wówczas  zarówno toksyny jak i woda zaczynają gromadzić się w tkance skórnej, co prowadzi do nierównomiernego rozmieszczenia lipidów w jej obrębie.

Domowe sposoby walki z cellulitem

Istnieje kilka domowych sposobów, dzięki którym można zatrzymać rozwój cellulitu lub zapobiec pojawienie się go na skórze. Do skutecznych metod walki z tym problemem należą:

  • Stosowanie kremu nawilżającego o działaniu antycellulitowym – regularne stosowanie specjalnych kremów powoduje rozbicie komórek tłuszczowych, a także poprawia uszczelnienie naczyń krwionośnych oraz ujędrnienie skóry. Stosowanie tego rodzaju kremów pomaga także oczyścić skórę z toksyn i przywrócić jej zdrowy wygląd. Wybór odpowiedniego kremu warto skonsultować ze specjalistą, by uniknąć niepożądanych reakcji skóry.
  • Masaże to metoda walki z cellulitem, która pobudza krążenie i stymuluje skórę do naturalnej odnowy. W przypadku wystąpienia pierwszych oznak cellulitu można zastosować masaż tradycyjny lub udać się do masażysty, który zdiagnozuje problem i dostosuje formę masażu do potrzeb. Przeciwdziałanie cellulitowi możliwe jest również w czasie codziennej pielęgnacji – stosowanie na miejsca nim objęte natrysku z wody ciepłej i zimnej z pewnością ożywi skórę.
  • Peelingi są metodą walki z cellulitem, których działanie powoduje uelastycznienie skóry i ułatwia usunięcie martwego naskórka, dzięki czemu stanie się ona ujędrniona i gładka. Peeling można przygotować samodzielnie. Należy jednak pamiętać, aby ostrożnie dobierać składniki kosmetyku – zawsze należy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek z nich.

Mezoterapia bezigłowa skutecznym sposobem w walce z cellulitem

Domowe sposoby w walce z cellulitem są skuteczne tylko wówczas gdy problem jest we wczesnych stadiach rozwoju. Natomiast w przypadku zaawansowanego cellulitu bardzo trudno jest poradzić sobie z nim samodzielnie wówczas z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów stosowanych w walce z cellulitem jest mezoterapia bezigłowa, która jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem ujędrniającym.

W wyniku tego rodzaju zabiegów skórze dostarczane są wartościowe substancje bez konieczności jej nakłuwania. Podczas wykonywania zabiegów stosowane są impulsy elektryczne, które zapewniają precyzyjne wprowadzenie koktajlu odżywczego głęboko pod skórę. Dzięki temu zabiegowi powierzchnia skóry wygładza się i ujędrnia, pobudzane jest krążenie oraz usuwane są toksyny z organizmu. Pozytywne efekty zabiegu mezoterapii są widoczne już po kilku dniach. Zabieg ten jest doskonałym wyborem dla osób, które szukają bezbolesnej i bezinwazyjnej metody, która nie wiąże się z długą rekonwalescencją. 

Kontakt

NZOZ VitaDent Innocenta Męcik-Ziętek
Adres: ul. Hallera 76,
41-200 Sosnowiec, śląskie
Telefon: 32 291-99-00, 731-318-288
Fax: 32 291-99-00
Email: kontakt@vitadent.sosnowiec.pl


Galeria

gabinet

Mapa Dojazdu

Copyright © 2024, NZOZ VitaDent